"Huma Quşu" Təhsilə Yardım Fondu haqqında bir sıra təhsil ocaqlarında təqdimatlar edilib
"AccessBank" tərəfindən Maliyyə savadlılığı ayı çərçivəsində universitetlərdə "Maliyyə savadlılığının uğurlu karyeraya təsiri" mövzusunda keçirilən təqdimatlarda tələbə və müəllimlərə "Huma Quşu" Təhsilə Yardım Fondu haqqında da ətraflı məlumat verilib. Təqdimatlar Gəncənin 3 universitetində - Gəncə Dövlət Universiteti, Azərbaycan Texnologiya Universiteti və Azərbaycan Dövlət Aqrar Universiteti, Bakıda Azərbaycan Texniki Universitetində və Sumqayıt Dövlət Universitetində keçirilib.
Qeyd olunub ki, Fond Humay Quliyevanın xatirəsini yaşatmaq və onun üçün dəyərli olan xeyriyyəçilik, insansevərlik, vətənpərvərlik və cəsarət kimi dəyərləri gənclərə aşılamaq məqsədilə fəaliyyət göstərir. 3 il ərzində Fondun 9 proqramı çərçivəsində 45-dən çox qazi və tələbəyə göstərilən dəstək, eləcək də hazırda davam edən Payız çağırışı – “Humayın Xəyaldan Gerçəyə Qrantı” proqramı barədə ətraflı məlumat verilib.
Səmimi və interaktiv mühitdə keçən təqdimatlarda tələbələr Fondun dəyərlərini yaxından tanımaq imkanı əldə ediblər.

Presentations on the “Huma Quşu” Educational Support Fund Held at Several Educational Institutions
As part of AccessBank’s Financial Literacy Month, presentations on “The Impact of Financial Literacy on a Successful Career” were delivered at universities, during which students and faculty members were also provided with detailed information about the “Huma Quşu” Educational Support Fund. The presentations took place at three universities in Ganja — Ganja State University, Azerbaijan University of Technology, and Azerbaijan State Agricultural University — as well as at Azerbaijan Technical University in Baku and Sumgayit State University.
It was noted that the Fund operates with the mission of honouring the memory of Humay Quliyeva and instilling in young people the values she held dear, such as charity, compassion, patriotism, and courage. Detailed information was provided about the support extended to more than 45 veterans and students within the Fund’s nine programmes over the past three years, as well as about the ongoing Fall Call — the “Humay’s From Dream to Reality Grant” programme.
The presentations, held in a warm and interactive atmosphere, gave students the opportunity to gain a deeper understanding of the Fund’s values.